Rewitalizacja dźwigów osobowych z 3M™ DI-NOC™.
Nowe standardy estetyki i innowacji.

Rewitalizacja dźwigów osobowych z 3M™ DI-NOC™.
Nowe standardy estetyki i innowacji.

Jak wygląda winda – każdy wie.  Jak działa – również.  To urządzenie przeznaczone do pionowego transportu osób pomiędzy poszczególnymi poziomami obecnie można spotkać niemal w każdym obiekcie, nie tylko mieszkalnym.

Czy zdarzyło Ci się pomyśleć: Strach jechać tą windą?

 

Stare windy mogą budzić lęk z kilku powodów, które wynikają z ich charakterystyki fizycznej, historii oraz sposobu przedstawiania w kulturze czy mediach. Do dziś spotykamy je w starych lub zaniedbanych budynkach mieszkalnych o długiej i bogatej historii. Stare windy często skrzypią, stukają, drgają, mają zużyte przyciski, przestarzałe panele i oświetlenie. Bardzo często także małą przestrzeń.

Czy zdarzyło Ci się utknąć w windzie pomiędzy piętrami?

Widzieliście filmy: Dressed to Kill (1980), Speed (1994),  Mission: Impossible (1996) czy Drive (2011), w których winda była miejscem zbrodni, strachu i wielkich emocji? 

Odczarujmy to, gdyż rewitalizacja to dobrodziejstwo obecnych czasów dla branży dźwigów osobowych!

Dziś jest inaczej i zdecydowanie lepiej. W dużych miastach i w nowoczesnych budynkach mieszkalnych windy są powszechne, zwłaszcza w wysokich budynkach wielorodzinnych, gdzie muszą być niezawodne. Obecne trendy w projektowaniu wnętrz mają wpływ na projektowanie wind, zwłaszcza w budynkach o wysokim standardzie, takich jak luksusowe mieszkania, hotele czy prestiżowe biurowce. Kluczowe trendy wnętrzarskie, które znajdują odzwierciedlenie w projektowaniu wind to:

  • Estetyka i wykończenie: Współczesne windy coraz częściej uwzględniają elementy estetyczne, takie jak wysokiej jakości materiały wykończeniowe, oświetlenie LED dopasowane do stylu wnętrza, a nawet sztukę czy elementy dekoracyjne.
  • Technologia i inteligentne rozwiązania: Nowoczesne trendy wnętrzarskie często obejmują zaawansowane technologie, które ułatwiają obsługę i zwiększają komfort użytkowania.
  • Zrównoważony rozwój i ekologia: W projektowaniu wnętrz coraz większą rolę odgrywa ekologia i zrównoważony rozwój. Projektanci wind również podążają za tą koncepcją, wykorzystując materiały przyjazne dla środowiska oraz energooszczędne rozwiązania takie jak: systemy odzyskiwania energii czy oświetlenie LED.

Nowe windy to nowa jakość! Nowa, ale w większości jest to zimna stal. Jak możemy pomóc inwestorom, producentom dźwigów, by te nie straszyły? Jakie produkty użyć dla odczarowania wind, które powstały dekady lat wcześniej?

Marka EasyDecor oferuje specjalistyczne rozwiązanie w tej kwestii.

Rewitalizacja przestrzeni windy przechodzi obecnie transformację dzięki innowacyjnym produktom, takim jak  3M™ DI-NOC™.

Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest wykorzystanie laminatów architektonicznych 3M™ DI-NOC™. Produkt Premium dla Mistrzów Architektury i Designu, zaprojektowany na podstawie najnowszych światowych trendów, zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju oraz zielonego budownictwa. To zaawansowane podejście nie tylko ułatwia renowację, ale także przekształca windy w estetycznie przyjemne i unikalne przestrzenie. Dzięki temu projektanci i inwestorzy zyskują nowe możliwości kreatywne oraz nieograniczoną swobodę twórczą, podążając za trendami w wystroju bez konieczności demontażu istniejących elementów wyposażenia wind.

Rewitalizacja wind z użyciem laminatów architektonicznych 3M™ DI-NOC™ jest nie tylko innowacyjna, ale także praktyczna. Laminaty te eliminują bowiem konieczność kosztownej wymiany elementów konstrukcyjnych. To pozwala inwestorom zaoszczędzić czas i środki finansowe, podnosząc jednocześnie wartość inwestycji.

Estetyka i wszechstronność laminatów 3M™ DI-NOC™ są kluczowe. Pozwalają odświeżyć wygląd wind, nadając im nowoczesny i elegancki charakter. Dostępność szerokiej gamy wzorów i tekstur umożliwia dostosowanie projektu do różnorodnych stylów nieruchomości. Paleta laminatów 3M™ DI-NOC™ to ponad 1000 wzorów i deseni odwzorowujących piękno naturalnych materiałów. W kolekcjach dekorów odnajdziemy ciepło i szlachetność drewna, elegancki wygląd metalu, jednolite kolory, chłodną esencję naturalnego kamienia czy imitację tkanin, pasteli. Wszystko to w różnych rozwiązaniach, od matów (MT) po wysoki połysk (HG).

Kolekcja 3M™ DI-NOC™ MT / Matte to nowoczesne powierzchnie o matowym wykończeniu, doskonale imitujące teksturę i wygląd naturalnych materiałów, a także oferujące głębokie, pełne barwy.

Laminaty te wyróżnia trwałość i odporność na ścieranie oraz zabrudzenia. To czyni je idealnym rozwiązaniem dla intensywnie użytkowanych przestrzeni, takich jak windy.  To jedne z najbardziej prestiżowych i zaawansowanych technologicznie produktów, które oferuje firma 3M. Ich wytrzymałość (12 lat gwarancji przy zastosowaniach wewnętrznych) pozwala zredukować koszty związane z wymianą elementów w dłuższej perspektywie, przy jednoczesnym zachowaniu estetycznego wyglądu.

Produkty 3M™ DI-NOC™ posiadają oznaczenie CE zgodnie z Dyrektywą budowlaną 89/106/EWG i są przetestowane zgodnie z EN 15102:2007+A1:2011 Dekoracyjne okładziny ścienne.

Zamów darmową próbkę i poznaj produkty 3M™ DI-NOC™.

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu poprzez formularz.

Zachęcamy również do osobistego kontaktu i umawiania spotkań.

Norbert Grzyb
Business Development Manager
e-mail: norbert.grzyb@integart.com.pl
tel:. +48 607 109 302